Spis treści
Pożyczka dla zadłużonych - jak o nią zaaplikować?
Z samej nazwy można sądzić, że jest to pożyczka, na którą nie będziesz musiał przedstawiać dowodu swoich dochodów. Niezależnie od tego, czy starasz się o pożyczkę w banku, czy u dostawcy pozabankowego, zawsze sprawdzą Twoją zdolność do spłaty.
Banki kładą znacznie większy nacisk na sprawdzenie wpisu w rejestrze i są bardziej rozważne w ocenie wnioskującego o pożyczkę niż firmy pozabankowe. Uzyskanie pożyczki w banku, jeśli masz negatywny wpis w rejestrze pożyczkobiorców, zwykle staje się nierealne.
Jeśli bank nie poda Ci pomocnej dłoni, nadal możesz skontaktować się z firmami pozabankowymi. Jeśli chodzi o kontrolę rejestru, obowiązują ich te same zasady, co w przypadku banków. Jednak ich podejście jest nieco bardziej życzliwe. Firmy pozabankowe są więc idealnym i prawdopodobnie nie jedynym wyborem dla tych, którzy w przeszłości mieli problemy ze spłatą.
Pożyczka ta służy głównie do pokrycia nieoczekiwanych wydatków, które zazwyczaj nie są wysokie. Również, jeśli potrzebujesz natychmiastowego dostępu do pieniędzy, warto rozważyć tę opcję. Dzięki łatwej obsłudze i nie za wysokim wymaganiom, może być postrzegana jako szybka opcja finansowania. Można uniknąć długiego procesu zatwierdzania i dalszej administracji.
Czy pożyczki dla zadłużonych bez zdolności kredytowej online są możliwe?
W niektórych sytuacjach i niektórych parabankach jest taka opcja finansowania bez sprawdzania żadnych baz, jedyne czego potrzebujesz to dowód osobisty. Według Krajowego Rejestru Dłużników (KRD) w 2020 roku, Polacy zaciągnęli ponad 2 mld złotych więcej niż w poprzednim roku. Nawiązując do statystyk już co 4 Polak w swoim życiu zmagał się ze spłatą długu. Dlatego rynek pożyczek dla zadłużonych staję się coraz bardziej popularny.
Nawet jeśli z jakiegoś powodu nie możesz udowodnić swoich regularnych dochodów i jesteś wpisany do KRD, nadal istnieje szansa, że uda Ci się uzyskać pożyczkę. Oto lista wierzycieli, u których możesz odnieść sukces ze swoją aplikacją:
Generalnie to firmy pozabankowe są skłonne udzielić Ci pożyczki bez sprawdzania historii kredytowej w bazach typu BIK lub BIG. Zazwyczaj nie dostaniesz takiej oferty w banku. Dlatego jeśli z jakiegoś powodu nie jesteś w stanie uzyskać kredytu bankowego, pożyczka w parabanku może być dla Ciebie właściwym punktem wyjścia. Są to najczęściej małe pożyczki o krótkich terminach spłacalności i wyższym oprocentowaniu.
Opcji kredytowania i ofert na rynku jest wiele. Należy najpierw się zastanowić kto powinien wziąć taką pożyczkę?
Osoba ze złą historią kredytową
Niska zdolność kredytowa
Komornik lub firma windykacyjna
Jak widać taka chwilówka jest ostatecznością i jest skierowana od osób w bardzo trudnej sytuacji finansowej.
Wady i zalety pożyczek dla zadłużonych
Szybkość – szybka pożyczka bez sprawdzenia w bazach to produkt oferowany dziś przez wiele instytucji pozabankowych. Aplikacja jest naprawdę łatwa i jej weryfikacja zajmie kilka chwil.
Wygoda - Możesz ubiegać się o pożyczkę online, bez względu na to, gdzie jesteś. Wystarczy kliknąć kilka przycisków i pieniądze mogą być Twoje.
Wyższe kwoty – na najcięższe wydatki możesz pożyczyć nawet do ok. 200 000 PLN.
Wydłużony okres kredytowania - spłata w okresie do wyboru od 3 miesięcy do nawet 60 miesięcy.
Do zalet z pewnością należy również fakt, że pożyczka dostępna jest dla szerszego grona klientów. Bez względu na to, jak wysokie lub niskie są Twoje dochody, zawsze jest dla Ciebie szansa.
Ogromną zaletą pożyczki nierejestrowanej udzielanej przez firmy pozabankowe jest szybkość i prostota obsługi. Czasami wystarczy kilka kroków, a pieniądze na koncie masz w ciągu kilku godzin, a nawet minut. Zazwyczaj taką pożyczkę można załatwić przez internet, gdzie konieczne jest podanie tylko niezbędnych informacji. Pożyczka niezarejestrowana to obecnie nowoczesny produkt, który już oferują firmy pozabankowe.
Nie możemy zapomnieć o wadach. Należą do nich wyższe stopy procentowe i wyższe opłaty. Wreszcie, jest to krótkoterminowe rozwiązanie problemów. Z pewnością ta pożyczka nie jest rozwiązaniem, jeśli posiadasz już inne pożyczki i chcesz spłacić te zobowiązania nową pożyczką.
Rejestry dłużników w Polsce?
KRD Krajowy Rejestr Dłużników- biuro informacji gospodarczej, istniejące w Polsce od 2003 roku. Zawiera informacje dotyczące zadłużenia. Wpis można otrzymać nie tylko z tytułu kredytu, ale też przy nieopłacalności faktur, abonamentu, czynszu, opłat za prąd lub inne media, alimentów.
ERIF Biuro Informacji Gospodarczej to kolejny rejestr dotyczący zadłużenia. Z tego typu rejestru korzysta wielu pożyczkodawców i firm pożyczkowych
BIK Biuro Informacji Kredytowej jest to jedno z głównych źródeł pozyskiwania informacji na temat osób zadłużonych na rynku polskim
BIG InfoMonitor Biuro Informacji Gospodarczej drugi po BIK informator na temat zadłużenia osób prywatnych. Jest to instytucja, która gromadzi i udostępnia informacje o zadłużeniach
Jeśli się spóźnisz, płacisz mniej lub nie płacisz wcale, znajdziesz się w rejestrze dłużników. To ogólnie rzecz biorąc, słuszne stwierdzenie. Możesz jednak dostać się do rejestru, nawet jeśli jesteś płatnikiem modelowym. Rekord jest tworzony dla każdego, kto zaciągnął pożyczkę. Nie ma w tym nic złego. Przeciwnie. Jeśli masz pozytywne wyniki, to tylko zwiększa Twoją wiarygodność i zwiększa szanse na korzystniejsze warunki kredytowe. Przy ujemnym bilansie nie jest już tak fajnie, a uzyskanie pożyczki jest bardziej skomplikowane.
Jeśli chcesz dowiedzieć się, czy masz wpis do rejestru, musisz wystąpić o odpis z jednego z rejestrów. Jeśli chcesz wyciąg z rejestrów, poproś o jeden formularz. Wyciąg możesz otrzymać online, dostarczyć pocztą lub odebrać w centrum obsługi klienta w stolicy.
Czy mogę otrzymać pożyczkę, nawet jeśli znajdę się w jednym z rejestrów?
Odpowiedź brzmi tak. Możesz otrzymać pożyczkę nawet jeśli znajdziesz się w rejestrze pożyczkobiorców. W rejestrze znajdują się również osoby, które aktualnie posiadają pożyczkę. Jednak fakt ten nie przeszkadza im w udzieleniu np. szybkiej pożyczki bez rejestru od firmy pozabankowej.
Pożyczka długoterminowa bez rejestru to kolejny przykład pożyczki, z której możesz skorzystać w takiej sytuacji. Tyle tylko, że pożyczka ma dłuższy okres spłaty. Pozwala to rozłożyć raty na dłuższy okres czasu. Jeśli nie jesteś w stanie spłacać wysokich miesięcznych rat, optymalnym rozwiązaniem dla Ciebie może być pożyczka długoterminowa bez rejestru.
Dokładne przeciwieństwo reprezentuje krótkoterminowa pożyczka bez rejestru. Termin spłaty takiej pożyczki jest rzędu dni. Są to zazwyczaj pożyczki z terminem spłacalności do jednego miesiąca. Pożyczka krótkoterminowa bez rejestru będzie kosztować konsumentów drożej niż długoterminowa. Z drugiej strony jest bardzo łatwo dostępny i szybko zatwierdzony.
Jeśli figurujesz w rejestrze pożyczkobiorców, a nie masz stałych dochodów, wciąż jest produkt, po który możesz sięgnąć – pożyczka bez rejestru i paragonu. Dużą zaletą dostawców pozabankowych jest fakt, że starając się o niższe pożyczki, nie musisz udowadniać dochodów od pracodawcy, ale np. wyciąg z konta bankowego. Mówimy głównie o pożyczkach szybkich i krótkoterminowych, które spłacane są w jednej racie. Pożyczka bez ewidencji i dowodu dochodu jest zazwyczaj szybko spłacana. Natychmiast po zatwierdzeniu pieniądze trafiają na Twoje konto.
18 lat (w zależności od pożyczkodawcy),
pobyt stały w Polsce,
Konto bankowe,
stały dochód.
Niektórzy pożyczkodawcy mogą wymagać telefonu komórkowego i email.
Z rejestru jest tylko jedno wyjście - spłata wszystkich zobowiązań. Jednak Twój wpis nie znika w tej samej chwili. Pozostaje w spisie przez kolejne trzy lata (są wyjątki) po spłacie zadłużenia. Twoje dane są przechowywane w rejestrach przez kolejne cztery lata od zakończenia pożyczki.
Ocena kredytowa
Wyjście z rejestru nie jest tak łatwe, jak wejście do niego. Dlatego istnieje ocena kredytowa chroniąca zarówno konsumentów, jak i banki. Ocena kredytowa to liczba, według której weryfikowana jest zdolność kredytowa klienta. Potencjalny pożyczkodawca oceni Twój wynik. Na jej podstawie zadecyduje, czy przysługuje Ci kredyt i jakie parametry ta pożyczka będzie miała. Im wyższy wynik, tym lepszy klient dla banku.
Z dobrą oceną kredytową masz większe szanse na otrzymanie pożyczki.
Jeśli Twoje dochody są regularne, stabilne i wysokie, stwarzasz dla pożyczkobiorcy mniejsze ryzyko, że nie będziesz ich spłacać. Jednak wynik uwzględnia również to, czy masz dzieci – im mniej zobowiązań, tym lepiej, ile masz lat, wydatki, wykształcenie czy np. płeć.
Istnieje kilka sposobów na poprawienie swojej zdolności kredytowej:
spłacaj swoje długi na czas,
Najlepiej spłacić wszystkie poprzednie pożyczki przed złożeniem wniosku o nową.
utrzymuj wydatki na karcie kredytowej na niskim poziomie,
obserwuj swój wynik.
Czas, w którym możesz poprawić swoją zdolność kredytową, jest bardzo indywidualny. Każdy z nas ma inne możliwości. Niektórym wystarczy kilka miesięcy, ale podniesienie wyniku może być kwestią całego roku.
Emil wykorzystuje swoją wiedzę, aby zmienić coś w sektorze finansowym. Studiował na University of Southern Denmark (SDU) i od 2013 roku jest dyrektorem generalnym Intelligent Banker, gdzie pomógł ponad 500.000 użytkownikom z całego świata w zaspokojeniu ich potrzeb finansowych.