Szybka pożyczka

Share
Tweet
Share

Wszyscy znamy ten scenariusz - niespodziewane rachunki medyczne, naprawy samochodu lub bardziej rozbudowane inwestycje. Niestety, nie zawsze ma się pieniądze pod ręką i trzeba szukać innych sposobów na ich zdobycie. Pytanie brzmi: jaka jest najlepsza alternatywa w tej sytuacji?

COVID Pożyczka, pożyczka korono wirusowa, pomoc finansowa w przypadku pandemii - co to w ogóle oznacza?

Podczas globalnej pandemii wiele firm i konsumentów popadło w tarapaty finansowe. Aby gospodarka nadal działała, rząd zdecydowały się zaoferować pakiety wsparcia finansowego. Niestety są one (w większości) przeznaczone tylko dla firm, a nie dla osób prywatnych. Aby uzyskać wsparcie rządowe, firmy musiały wypełnić wiele formularzy i wniosków. Ale nie martw się! Konsumenci mają również różne możliwości, aby otrzymać swoje pieniądze.

Zdobądź pieniądze szybko: ale jak to zrobić?

Rekomendacje

Na początek: Przed podpisaniem wiążącej umowy zdecydowanie zalecamy sprawdzenie czy pożyczka jest konieczna. Sugestie kierowane są do ogółu społeczeństwa i należy je rozpatrywać indywidualnie dla każdej sytuacji.

Jeśli nadal chcesz szybko i bez ogromnego wysiłku zdobyć pieniądze, szybkie pożyczki mogą być idealnym rozwiązaniem. Zaletą jest to, że obsługa i wysyłanie środków zwykle zajmuje kilka dni. Niemniej jednak większość banków żąda dobrego ratingu kredytowego. Ważnymi czynnikami są miesięczne wynagrodzenie i wolna od długów przeszłość. Mimo że cel wniosku nie musi być ujawniany, możemy wskazać kilka uzasadnionych powodów, dla których warto uzyskać szybką lub awaryjną pożyczkę:

  • Opłaty medyczne

  • Miesięczny czynsz lub kaucja

  • Koszty dodatkowe

  • Naprawy domu lub samochodu

  • Wesela, przyjęcia urodzinowe czy pogrzeby

Inne możliwości uzyskania pieniędzy to karty kredytowe lub przekroczenie kwoty konta bankowego. Zaletą karty kredytowej jest to, że koszty można uregulować od razu, ale rachunek wierzyciela musi zostać uregulowany w następnym miesiącu, a czasem nawet w ratach.

Wypłata z konta może być trudna, więc najpierw sprawdź w swoim banku, czy jest to rozsądna opcja. Zwykle nie trzeba podpisywać wiążącej oferty ani starać się o pożyczkę, aby zadłużenie na koncie bankowym było wyższe. Mówiąc najprościej: po prostu wydajesz więcej niż faktycznie masz na koncie. Zadłużenie jest następnie spłacane od początku następnego miesiąca. W zależności od banku mogą obowiązywać dodatkowe opłaty i odsetki.

Obie te opcje mogą się różnić w zależności od banku, w którym posiadasz rachunek. Niemniej jednak, zalecamy w obu przypadkach skonsultowanie się z profesjonalnym doradcą.

Jak wybrać najlepszą pożyczkę?

Przed złożeniem wniosku o pożyczkę kluczowe jest wcześniejsze przeanalizowanie swojej sytuacji finansowej. Przed podpisaniem umowy należy wziąć pod uwagę następujące czynniki:

  • Czy mam jeszcze niespłacone pożyczki?

  • Jakie są moje miesięczne dochody?

  • Jakie są moje miesięczne wydatki?

  • Dlaczego potrzebuję tej pożyczki?

Przed zawarciem wiążących umów ważne jest, aby mieć jasny przegląd (podsumowanie) swojego budżetu. W tym artykule nie chcemy nikogo zachęcać do ubiegania się o pożyczkę, jeśli prowadzi to do zadłużenia. Prosimy potraktować powyższe przykłady jako pomysł i znaleźć dalsze informacje na naszej stronie internetowej lub bezpośrednio skontaktować się z doradcą bankowym w celu uzyskania indywidualnej porady.

Autor:
Emil Kjær
Emil Kjær
General Manager

Emil wykorzystuje swoją wiedzę, aby zmienić coś w sektorze finansowym. Studiował na University of Southern Denmark (SDU) i od 2013 roku jest dyrektorem generalnym Intelligent Banker, gdzie pomógł ponad 500.000 użytkownikom z całego świata w zaspokojeniu ich potrzeb finansowych.

Copyright © 2024 Moneezy - All Rights Reserved